Baskı öncesi bölümü, matbaa siparişlerinin baskı aşamasına gelinceye kadar geçirdiği hazırlık çalışmalarının yapıldığı bölümdür. Baskı öncesi hazırlık bölümümüzde planlama, proje geliştirme ve tasarım, ar-ge, grafik ve CTP birimleri bulunmaktadır. Bu birimler sayesinde sipariş baskıya ve üretime hazırlanır. Baskı öncesi bölümlerimizi sırasıyla aşağıdaki gibi sıralamamız mümkündür;

Planlama

AR-GE bölümümüzde onayladığımız numunelerin veya hazır gönderdiğiniz siparişleriniz, planlama bölümümüzde üretim işlemlerine göre sıralanarak üretim planına alınmaktadır. Planlama personelimiz işin en hızlı çıkabilmesi için iş akış programını yapmaktadırlar.

Grafik

Grafik bölümümüz tasarım bölümünden veya sizlerden gelen hazır çalışmaların, planlama sürecinden geçtikten sonra, üretim aşamasında ilk incelendiği ve gerekli dijital ortam çalışmalarının yapıldığı bölümdür. Gelen siparişlerin son teknoloji ile yapılandırılmış yazılımlar kullanarak baskı öncesi hazırlıkları yapılır. En güncel tasarım programları takip edilerek çağa ayak uydurmak geleceğe ve kaliteye yatırım yapmak hedeflenmektedir.

CTP

CTP bölümümüz grafik çalışmaları yapılan siparişlerin dijital ortamda montajlanarak kalıba aktarıldığı ve baskı öncesi bölümümüzdür. Montajlanan işler kalıba burada CTP (Computer to Plate) adı verilen bilgisayarlı kalıp yazma cihazı ile aktarılmaktadır. Bu makine sayesinde kalıplar daha hassas ve kaliteli görüntü kalitesi alınabilmektedir.