Ofset, Serigraf, UV ve Dijital Baskı

Acar Basım olarak tesisimizde ofset baskı, serigraf baskı ve dijital baskı bölümleri bulunmaktadır.

Ofset baskı bölümümüz siparişlerinizin üretim aşamasındaki ikinci durağıdır. Baskı öncesi aşamada hazırlıkları yapılan işin baskıya girdiği bölüm ofset baskı bölümümüzdür. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda gerekli düzenlemeler yapılmak suretiyle işlere devam edilmektedir. İşinde uzman kadromuzla siparişleriniz istenilen uygun kalitede basılabilmektedir. Baskıda kullandığımız densitometrik ölçümlerle renkler istediğiniz doygunlukta ve kalitede çıkarılabilmektedir.  Gelişen baskı teknolojisinin bir ürünü olan densitometre, renklerin istenene uygun ve dolgun çıkarılabilmesi için gerekli ölçümlerin yapılmasını sağlamak amacıyla kullanılan, renk yoğunluğunu ve kalitesini ölçen bir cihazdır. Bu nedenle baskı sırasında densitometrik ölçümlere önem vermekteyiz. Baskı tesisimizde 35x50’den 70x100 ebadında tabaka baskı yapabilen makinelerimiz aracılığıyla baskı yapılabilmektedir. Kuşe, 1. Hamur, şamua, 3. Hamur, kitap kağıdı vb. çeşitli kağıt türlerine ofset teknolojisi ile renkli ve gerçeğe en yakın baskılar yapılabilmektedir.

CTP bölümümüzde çıkarılan kalıplar ofset baskı makinelerinin kalıp kazanlarına takılmaktadır. Her üniteye bir adet kalıp takılarak baskıya hazırlık aşamasına başlanır. Mürekkepler, ünitelere takılan kalıpların renk çeşidine göre haznelere konulur. Makineye siparişlerde talep edilen kağıt yüklenir ve ayarlar yapıldıktan sonra baskı işlemine başlanır. 

Baskıya geçmeden önce konusunda uzman ekibimiz tarafından demo baskılar gerçekleştirilmektedir. İşin krosları üst üste oturtulduktan sonra renk ayarı gelir. Renk ayarı da yapılınca sürekli baskıya geçilir.

Yüksek hızlarda son teknolojiye uygun makine parkurumuz sayesinde siparişler kısa sürede çıkarılabilmektedir.

Son tabaka basılana kadar baskı aralıksız devam eder ve siparişinizin ikinci aşaması olan baskı kısmı sona ermiş olur.

Uv baskı mürekkebin kağıt, yapışkan malzeme, kaplama, alüminyum veya akrilik malzemeye çarpar çarpmaz ultraviyole ışınları tarafından hızlıca kurutularak oluşturulan baskı türüne denilmektedir. Uv baskı yazıcı ile uyum sağlaması suretiyle her yüzeye uygulanabilir bir baskı yöntemidir.

Teknolojinin ulaştığı her alan gibi dijital baskı alanında da en çok tercih edilen reklam çözümlerinden biridir. Bu baskı türü kurması zor olan tüm baskıların kısa sürede kuruyarak hazır hale gelmesini sağlar. Uygulama yapılan baskının güneş ışınlarından ve olumsuz hava koşullarından korunmasını sağlayarak uzun ömürlü bir kullanım sağlar.  Baskı renginin tam istenilen renkte tutulması için en iyi sonuçları veren uv baskı dayanıklı olması ve renk tasarımı konusunda net olması bakımından büyük avantajlar sunar.

Kısaca avantajlarından bahsedecek olursak;

  • UV baskı dayanıklı ve esnektir
  • Hızlı kuruma sürecine sahiptir
  • Yüksek baskı kalitesine sahiptir

U.V. baskı sistemi, çizim, fotoğraf ve metin baskısı için oldukça uygun bir çözümdür. Her tür malzemeye U.V. kurutma sistemi sayesinde istenilen sayı ve oranda renklerle sorunsuz baskı yapılabilir. U.V. baskı sistemi ile gravür baskıda elde edilen sonuçları birebir oranda elde edebilmekteyiz.